“Enerjimiz Çocuklar İçin” aktiviteleri tüm yıla yayılıyor: Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Karlar Ülkesi” oyunuyla Alaşehir’de çocuklarla buluştu

28.04.2016


Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun müzikli-danslı çocuk oyunu “Karlar Ülkesi”, Zorlu Enerji Grubu’nun yatırım bölgelerinde Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle hayata geçirdiği “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında Alaşehir’de sahnelendi. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Zorlu Enerji yöneticilerinin katılım gösterdiği oyun ile Alaşehirli çocuklar farklı ve renkli bir deneyim yaşadı.

Zorlu Enerji Grubu’nun yatırım bölgelerinde ekonomik kalkınmanın yanı sıra toplumsal kalkınmayı da destekleyebilmek amacıyla 2010 yılında hayata geçirdiği “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi uzmanlar desteğiyle müfredata paralel hazırlanan içeriklerle okullarda devam ederken, tüm yıla yayılan özel aktivitelerle de çocukların kişisel gelişimini destekliyor. Proje kapsamında Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun büyük ilgi gören “Karlar Ülkesi” oyunu Alaşehirli çocuklara özel olarak üç ayrı gösterimde sahnelendi. 25-28 Nisan tarihleri arasında Alaşehir Holywood Sineması’nda gerçekleşen gösterimlerde çocuklar farklı ve renkli bir deneyim yaşadı.

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun 4 yaş ve üzeri çocuk seyirciler için ücretsiz olarak perdelerini açan “Karlar Ülkesi” oyunu, her mevsimin kendine özgü dokusunu tüm renkleriyle sergilerken, çocukların yaşadıkları dünyayı anlamasına ve anlamlandırmasına da katkı sunuyor. Özlem Saraç’ın Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği müzikli-danslı Karlar Ülkesi oyunu, çocukların geniş hayal dünyalarına hitap ediyor.

“Enerjimiz Çocuklar İçin”, Manisa Alaşehir’deki 31 okulda devam ediyor

Zorlu Enerji Grubu’nun Türkiye’nin ulusal ölçekli ilk enerji eğitim projesi olarak 2010 yılında başlattığı “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında yeni içerikler ve tüm yıla yayılan okul aktiviteleri ile yeniden yapılandırıldı. Çocukları enerji kaynakları konusunda doğru bilgilerle donatmayı, enerji verimliliği ile yerli ve yenilenebilir enerji kaynakları konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan kurumsal sosyal sorumluluk projesinin hayata geçtiği bölgeler arasında yer alan Manisa Alaşehir’deki 31 okulda, 2 bine yakın öğrenci eğlenceli, etkileşimli ve sürekli bir eğitim programından geçiyorlar. Enerjimiz Çocuklar İçin projesi, Zorlu Enerji Grubu’nun faaliyette bulunduğu 7 şehirdeki 92 okulda 10 bine yakın ilkokul 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri hedeflenerek uygulamaya kondu.