Zorlu Enerji Tiyatro Kulübü, “Saadet Hanım” adlı yeni oyununu Denizli, Gaziantep ve Lüleburgaz’da sahneledi

08.06.2017
Oyuncu kadrosunu Zorlu Enerji Grubu ve Zorlu Holding çalışanlarının oluşturduğu Saadet Hanım oyunu, Denizli, Gaziantep ve Lüleburgaz’daki Zorlu Enerji Grubu çalışanları ve aileleri ile buluştu.


Zorlu Enerji Grubu Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan “Saadet Hanım” adlı oyun Mayıs ayı içerisinde Denizli, Gaziantep ve Lüleburgaz’da sahnelendi.

Zorlu Enerji Grubu Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan “Saadet Hanım” adlı oyun ilk kez Denizli Vali Münir Raif Güney Sahnesi’nde perde açtı. Ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Lüleburgaz’da Aşkiye-Neşet Çal Sahnesi’nde izleyicilerle buluşan oyun, katılımcılara eğlence dolu saatler yaşattı. Zorlu Enerji Grubu çalışanları, çalışanların aileleri, basın mensupları ve oyunun sahnelendiği ilçe ve illerden çok sayıda izleyicinin takip ettiği oyuna ilgi yoğundu.

 

Yönetmenliğini MZV Çocuk Tiyatrosu’ndaki farklı oyunlardan tanıdığımız Gaye Cankaya ve Lunapark Gezegeni oyununun yazarı Serdar Saatman’in yaptığı oyun; emekli ilkokul öğretmeni Saadet Yurtlu’nun emekli maaşını çekmek için geldiği bankada başına gelen ilginç olayları anlatıyor. O gün oğlu için sürpriz bir doğum günü kutlaması planlayan Saadet Hanım’ın bankada yaşadıkları, bütün planlarıyla beraber hayatını da altüst edecektir...

Zorlu Enerji Grubu çalışanları tarafından 2011 yılında kurulan Tiyatro Kulübü, Saadet Hanım oyununu sonbaharda da İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde izleyicilerle buluşturacak.

Zorlu Enerji Grubu, kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal kalkınmaya desteğini sürdürmek amacıyla “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında Zorlu Çocuk Tiyatrosu ile de çocuklara tiyatroyu sevdiren eserleri faaliyette bulunduğu şehirlere taşıyor.