Zorlu Enerji’den Çocuklara Tatil Hediyesi: “Güneş Enerjisi Kitabı”

22.06.2017
Zorlu Enerji Grubu, “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında çocuklara özel çevre ve enerji kitaplarının 6’ncısı olan “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabını yayınladı.


Zorlu Enerji Grubu, çocuklara özel yayınladığı çevre ve enerji kitapları serisine bir yenisini ekledi. “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında çocuklara, temiz enerji kaynaklarını ve enerjinin doğru kullanımını anlatmak için özel kitaplar hazırlayan Zorlu Enerji Grubu, şimdi de yaz tatili heyecanı yaşayan çocukları “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabı ile buluşturuyor.

“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesinin “Enerji Kitapları” serisinin 6’ncısı olan “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabının kahramanı sevimli Yeşil Ejderha, çocuklara güneş enerjisinin faydalarını anlatırken sürdürülebilir bir dünya için temiz ve yenilebilir enerji kaynaklarının ne kadar önemli olduğunu, oldukça eğlenceli ve öğretici bir dille anlatıyor.

“Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabı; Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Bayhan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fehmi Görkem Üçtuğ tarafından kaleme alınarak çocuklara armağan edildi.

Zorlu Enerji Grubu’nun 2010 yılından bu yana devam ettirdiği “Enerjimiz Çocuklar İçin” kurumsal sosyal sorumluluk projesi ilkokul öğrencilerinde “Enerji kaynaklarının kullanımı, enerjinin hayatımızdaki yeri ve önemi, enerji verimliliği ve enerji tasarrufu, çevrenin korunması” konularında bilgi ve bilinç düzeyini artırmak ve farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Proje çerçevesindeki eğlenceli ve öğretici içerik kaynaklarından biri olan “Enerji Kitapları”; bugüne kadar “Zorlu ile Jeotermal Enerji”, “Zorlu ile Su Enerjisi”, “Zorlu ile Rüzgar Enerjisi”, “Zorlu ile Doğal Gaz” ve “Zorlu ile Karbon Ayak İzi” olmak üzere beş farklı kitap ile temiz, yenilenebilir ve güvenli enerji kaynakları hakkında çocukların bilinçlenmesine katkı sağladı. Serinin 6’ınci kitabı olan “Zorlu ile Güneş Enerjisi” kitabına çocuklar, “Enerjimiz Çocuklar İçin” web sitesi http://www.enerjimizcocuklaricin.com/ adresinden de kolayca ulaşabilecekler.

Zorlu Enerji Grubu Hakkında:

Zorlu Enerji Grubu, elektrik üretimi, dağıtımı ve ticareti, doğal gaz ticareti ve dağıtımı, enerji santrallerinin projelendirme aşamasını da kapsayan “anahtar teslim” inşası, enerji santrallerinin uzun süreli işletim-bakım hizmetlerinin sunulması gibi geniş yelpazede katma değeri yüksek hizmet çeşitliliği sunmaktadır. 6 doğal gaz, 7 hidroelektrik, 3 jeotermal ve 4 rüzgâr santralinden oluşan üretim portföyüyle Türkiye’de toplam 644 MW, Pakistan ve İsrail’deki yatırımlarıyla birlikte ise toplamda 991 MW’lık kurulu güce sahip Zorlu Enerji Grubu, GAZDAŞ şirketiyle Trakya ve Gaziantep bölgelerinin doğal gaz dağıtım hizmetini üstlenmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında güneş enerjisinden elektrik üretmek, solar fotovoltaik (PV) panelleri kiralamak, satmak, satın almak, ihraç etmek, bunları çatılara yerleştirmek ve buna ilişkin her türlü kurulum hizmeti ve danışmanlık hizmeti vermek üzere Mart 2016’da Zorlu Solar Enerji Tedarik ve Ticaret Anonim Şirketi’ni (Zorlu Solar) kurmuştur. Zorlu Elektrik şirketiyle de serbest tüketici kapsamındaki kişi ve kurumlara doğrudan elektrik ticareti faaliyetlerini, alternatif fiyatlandırma seçenekleri ve altyapı, mevzuat ve uygulamadaki tecrübesiyle sunmaktadır.