Zorlu Enerji Tiyatro Kulübü, “Saadet Hanım” adlı yeni oyununu Eskişehir’de sahneledi

19.01.2018
Zorlu Enerji Grubu Tiyatro Kulübü tarafından sahneye taşınan “Saadet Hanım” oyunu Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde perde açtı. Oyuncu kadrosunu Zorlu Enerji Grubu ve Zorlu Holding çalışanlarının oluşturduğu Saadet Hanım oyunu, tek perdede katılımcılara eğlence dolu saatler yaşattı.


Zorlu Enerji Grubu Tiyatro Kulübü, “Saadet Hanım” adlı yeni tiyatro oyununu Eskişehir’de sahneledi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşan oyunun kadrosunda Zorlu Enerji Grubu ve Zorlu Holding çalışanları yer aldı. Tek perde sahnelenen oyunu, Zorlu Enerji Grubu çalışanları, çalışanların aileleri, basın mensupları ve Eskişehirliler izledi.


 

Yönetmenliğini MZV Çocuk Tiyatrosu’ndaki farklı oyunlardan tanıdığımız Gaye Cankaya ve Lunapark Gezegeni oyununun yazarı Serdar Saatman’in yaptığı oyun; emekli ilkokul öğretmeni Saadet Yurtlu’nun emekli maaşını çekmek için geldiği bankada başına gelen ilginç olayları anlatıyor. O gün oğlu için sürpriz bir doğum günü kutlaması planlayan Saadet Hanım’ın bankada yaşadıkları, bütün planlarıyla beraber hayatını da altüst edecektir...


 

Çalışma ortamını zenginleştirmek ve çalışanların iş dışında da bir araya gelmelerini sağlamak üzere kurulan Zorlu Enerji Grubu Hobi Kulüpleri içinde yer alan Tiyatro Kulübü, 2011 yılında ilk ilk oyunu olan “Zorlu Düğün”ü sahneledikten sonra, 2015 yılında da Çehov’un öykülerinden oluşan “Sevgili Doktor” isimli oyunu Kenter Tiyatrosu’nda sahneye taşıdı. Kulüp üyeleri, profesyonel yaşamda Zorlu Enerji Grubu ve Zorlu Holding bünyesinde finans bölümünden insan kaynakları departmanına kadar çok farklı departmanlarda görev alıyorlar.