Çalışan Memnuniyeti

Çalışanlarımızın memnuniyeti, mutluluğu ve motivasyonunu da bireysel ve kurumsal gelişimin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Bu anlayışla çalışanlarımızın performanslarına ve yaşam kalitelerini etkileyebilecek sorunların çözümüne yönelik yöntem ve kanalları geliştiriyoruz. Sadece bununla kalmayıp, kendilerine dünya için iyi olanı yapabilecekleri bir iş ortamı sunarak, toplumsal konularda da çalışmalarına imkân sağlıyoruz.

Bu kapsamda Zorlu Enerji olarak pilot uygulama olarak sürdürdüğümüz uzaktan çalışma modelini 2020 yılı içerisinde Pandemi ile birlikte genele yayarak etkin bir şekilde kullanmaya başlamış bulunuyoruz.

 

 

Diğer taraftan çalışanlarımızla iletişimimizi ve etkileşimimizi her geçen gün daha da güçlendirmeye odaklanıyoruz. Örneğin Zorlu Holding çatısı altında kurulan “Birlikte İyiyiz” platformu ile çalışanlarımızın performanslarını etkileyen problemlerin çözümüne proaktif destek sağlamayı ve ilgili konularda oluşabilecek sorunları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu platformla; akıllı telefonlar üzerinden “Wellbees” uygulaması aracılığı ile tüm çalışanlarımıza ve aile bireylerine psikolojik danışmanlık, sağlıklı beslenme (diyetisyen) ve sağlıklı yaşam alanlarında konularının uzmanlarından destek alabilme olanağı sağlıyoruz. Çalışanlarımız bu platformla ayrıca; dayanıklılık, kaygı yönetimi, sağlıklı yaşam, spor, çocuk psikolojisi, kişisel gelişim konularında tavsiyelere erişebiliyor. İş arkadaşlarıyla iletişimini artırmaya yönelik tasarlanmış meydan okuma, etkinlik paylaşma gibi aktivitelere katılabiliyor.

Bununla birlikte Zorlu Grubu’nun kurumsal gönüllülük hareketi Kıvılcımlar çerçevesinde, çalışanlarımızın gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine katılımını teşvik ediyor ve desteliyoruz.