Yetenek Kazandırma ve İşveren Markamız

Zorlu Enerji olarak işe alım süreçlerini; kurumsal hedef ve ilkelerimiz doğrultusunda, doğru pozisyona doğru aday prensibiyle, fırsat eşitliği sağlayan bir politika çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Çalışan adaylarını değerlendirmede çeşitliliğin zenginlik olduğuna inanıyoruz ve cinsiyet, yaş, din, dil, ırk, mezhep, sosyal statü, fiziksel yapı, etnik köken, uyruk, cinsel yönelim veya herhangi başka bir kişisel özellikten ötürü hiçbir ayrımcılığa izin vermiyoruz. Adayın, üsteleneceği görevin gerektirdiği yetkinliklere sahip olmasının yanı sıra pozitif, yenilikçi, yaratıcı ve girişimci kurum kültürümüze de uyum sağlayabilecek olmasına özellikle dikkat ediyoruz.

İlgili pozisyona uygun adayları; işe alınacağı bölüm tarafından talep edilen bilgi, deneyim ve eğitime sahip olmaları durumunda mülakata davet ediyoruz. Bununla birlikte teknik yetkinliklerin yanı sıra temel yetkinlikleri de şirket kültürüne uyum sağlaması açısından değerlendiriyoruz. Adaylarımızı pozisyon gerekliliklerine göre kişilik envanteri ve yabancı dil testleri uygulamalarına, yönetici rolleri adaylarımızı değerlendirme merkezi süreçlerine dahil ediyoruz.

Zorlu Enerji olarak Zorlu Grubu’nun ortak stratejisi olan Akıllı Hayat 2030 doğrultusunda sürdürülebilir bir yaşam için attığımız sağlam adımlar, yürüttüğümüz faaliyetlerde sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getirmemiz, yenilenebilir kaynaklara ve temiz enerjiye dayalı portföyümüz, çalışanlar için şirketimizi her geçen gün daha da tercih edilir hale getiriyor.

Geleceğin Enerji Şirketi olarak gerçekleştirdiğimiz akıllı enerji sistemleri, elektrikli otomobil şarj istasyonu ağı, elektrikli araç kiralama gibi Türkiye için ilkler, hidroelektrik, jeotermal ve güneş alanındaki öncü yatırımlar, Avrupa Birliği desteği alan temiz enerji odaklı Ar-Ge projeleri ile şirketimiz her geçen gün; yeni nesil çalışanların daha iyi bir dünya için kurdukları hayalleri gerçekleştirebilecekleri iş ortamımızı geliştiriyor.

Zorlu Enerji iş fırsatlarına ve staj olanaklarına, LinkedIn ve Kariyer.net adresinden ulaşabilir ve başvurularınızı yapılabilirsiniz.

SENERJİ Genç Yetenek Programı ile üniversitelerin dördüncü sınıf lisans, yüksek lisans öğrencilerini ve yeni mezunları uzun dönemli çalışma fırsatı sunarak Zorlu Enerji bünyesine katıyor. SENERJİ Genç Yetenek Programına katılan adaylarımız program kapsamında belirlenen eğitim modüllerimizi tamamlamalarının ardından haftanın en az üç günü Zorlu Enerji’de farklı departmanlarda ve farklı projelerde çalışarak geleceğin çözümlerini birlikte geliştiren ekiplerin bir parçası oluyorlar.Bu deneyim sayesinde kariyer seçimlerini şekillendirme, ilerlemek istedikleri alanlardaki yetkinlik ve becerileri geliştirme fırsatı yakalıyorlar.

Kariyerine başlangıç noktası olarak Zorlu Enerji’yi seçen yeni mezun adaylarla, alanında uzman ve deneyimli, başarılara imza atmış farklı kuşaklardan profesyonelleri sürdürülebilir bir yaşam hedefi etrafında birleştirmeyi başaran şirketimiz; çeşitliliğe ve yeteneğe yaptığı yatırımla sadece Zorlu Enerji için değil ülkemiz ve dünya için de değer yaratan bir kurum olmayı sürdürüyor.Kariyerine başlangıç noktası olarak Zorlu Enerji’yi seçen yeni mezun adaylarla, alanında uzman ve deneyimli, başarılara imza atmış farklı kuşaklardan profesyonelleri sürdürülebilir bir yaşam hedefi etrafında birleştirmeyi başaran şirketimiz; çeşitliliğe ve yeteneğe yaptığı yatırımla sadece Zorlu Enerji için değil ülkemiz ve dünya için de değer yaratan bir kurum olmayı sürdürüyor.

Zorlu Enerji işveren markasını içerde ve dışarda en doğru şekilde anlatmak, en iyi yetenekleri Zorlu Enerji’ye çekerek işe alım sürecinde aktif rol almak, insan kaynakları ekibi ile birlikte tüm yönetim ekibinin temel sorumlulukları arasında yer almaktadır. Adaylar, işe fonksiyonel uygunluklarının yanı sıra Zorlu Grubu değerlerine, organizasyona ve iş dışında farklı konularda değer katma potansiyellerine de önem verilerek değerlendirilmektedir.

İşveren Markamız ve Yetenek Kazandırma stratejimiz çerçevesinde Onboarding Programı ile aramıza katılan yeni ekip arkadaşlarımıza teklifimizi kabul ettikleri andan itibaren Zorlu Enerji çalışanı olma deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda ilk iş gününde çalışan özelinde şirket içi hoş geldin duyurusu, hoş geldin kiti, buddy ataması, oryantasyon programı, birinci ve altıncı aylarda çalışan ile değerlendirme görüşmeleri gibi uygulamalarla kurum kültürüne adaptasyonu destekliyoruz.

Zorlu Enerji Türkiye’ de enerji sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla üniversite sanayi işbirliğini önemsiyoruz. Bu kapsamda yoğun bir şekilde üniversiteler ve çeşitli etkinliklerle öğrenciler ile bir araya gelmekte ve sektörel diyaloğumuzu artırmaktayız.

2022 yılında  Sales Network tarafından düzenlenen, öğrenciler ve profesyonellerin oylarıyla belirlenen “Best Team to Join” anketinde, “En Çok Çalışılmak İstenilen Şirketler” arasında yer alarak B2J ödülünü almaya hak kazandık.