ZORLU ELEKTRİK ENERJİSİ İTHALAT İHRACAT VE TOPTAN TİCARET AŞ

Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş. (Zorlu Elektrik), elektrik enerjisinin yurt içinden ve serbest bölgelerden satın alınarak, yurt içinde toptan veya doğrudan satışı ya da yurt dışı ülkelere ihraç edilmesi amacıyla 2000 yılında kurulmuş bir Zorlu Enerji şirketidir. Şirket, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen “Tedarik Lisansı” ile enerji sektöründe başarıyla faaliyet göstermektedir.

Zorlu Elektrik’in temel faaliyetleri:

- Serbest Tüketici kapsamındaki kişi ve kurumlara perakende elektrik satışı,
- Tezgahüstü “OTC” piyasalarda toptan elektrik ticareti,
- Dengeden sorumlu şirket yönetimidir.

Zorlu Elektrik, söz konusu temel faaliyetleri kapsamında,  talep ve fiyat tahminleri, üretim planlaması, fiyatlandırma, satış, risk ve portföy yönetimi ile uzlaştırma ve faturalandırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Şirket, tüketicilere ikili anlaşmalarla saatlik, dönemlik ve piyasa fiyatlarına uyarlanmış alternatif fiyatlandırma seçenekleri hazırlamaktadır. Zorlu Elektrik, tüketiciler için, tüketim hacmi ve alışkanlıklarına uygun yüksek tasarruflu tarife paketleri oluşturmakta ve maliyetlerini minimize edici çözümler sunmaktadır.

Zorlu Elektrik, serbest tüketicilere elektrik satışı dışında sektörde önde gelen diğer kuruluşlarla da ticari faaliyetlerde bulunmakta, piyasadaki diğer Enerji Şirketleriyle ikili anlaşmalar yoluyla enerji alış veya satışı gerçekleştirmektedir. Son yıllarda hız kazanan elektrik piyasalarının serbestleşmesi yolundaki uygulamalar neticesinde devlet tarafından yeni mevzuat ve düzenlemeler hazırlanmakta, Enerji Borsası ve Türev Piyasalar (OTC) ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. Zorlu Elektrik, piyasaların hedeflenen liberal ve rekabetçi yapıya dönüşebilmesi adına sürdürülen tüm bu çalışmalara destek vermekte, sektörün önemli oyuncularından biri olarak sektöre ve tüketicilere katma değer sağlayıcı her uygulamanın yanında yer almaktadır.

Zorlu Elektrik tedarik koşullarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için;

İletişim: 0850 808 80 82


E-Mail: elektriksatis@zorlu.com