Zorlu Grubu

Zorlu Grubu’nun temelleri 1953 yılında, Denizli’nin Babadağ ilçesinde tekstil sektörü ile atılmıştır. Aile şirketi olarak faaliyetlerine başlayan Zorlu Grubu, güçlü bir kurumsallaşma örneği sergileyerek, bugün bünyesinde yaklaşık 30 bini aşkın çalışan ve 60’tan fazla şirketi barındıran dev bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından biri olan Zorlu Grubu;

Tekstil,

Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya,

Enerji,

Gayrimenkul ve

Maden-Metalurji

sektörlerindeki faaliyetleri ile ülkemiz ekonomisi için artan oranda katma değer üretmekte ve ülke ihracatına önemli katkıda bulunmaktadır.

Zorlu Grubu hakkında daha fazla bilgi için: www.zorlu.com.tr

Zorlu Grubu’nun kuruluş temellerini oluşturan tekstil sektörü, günümüzde de Grubun önemli faaliyet alanlarından biridir.

Bünyesinde Türkiye’nin en büyük entegre polyester iplik üreticisi ve ihracatçısı Korteks ile Avrupa’nın lider ev tekstili şirketi Zorluteks’in de yer aldığı Zorlu Tekstil Grubu, sergilediği büyümeyle yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki konumunu sürekli geliştirmektedir.

Zorluteks ve Korteks önderliğinde, iplik, perde ve ev tekstili ürünlerinin üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren Zorlu Tekstil Grubu, yüksek üretim kapasitesi, kaliteli ve geniş ürün gamı ve üstün pazarlama ve dağıtım gücü ile dünyanın sayılı polyester iplik ve ev tekstili üreticileri arasında yer almaktadır.

Korteks

Avrupa’nın en büyük entegre ve inovatif polyester iplik üretim merkezi

50’ye yakın ülkede 250’den fazla müşteriye ihracat

Zorluteks

Avrupa’nın lider ev tekstili şirketi

68 ülkeye ihracat

Başlıca Markalar: Taç, Linens, Valeron, Bianca Luna, Kristal, Casabel, Brielle

Daha fazla bilgi için: https://www.korteks.com.tr/tr www.zorlutekstil.com.tr

Tüketici elektroniği ve beyaz eşya sektörlerinde faaliyet gösteren Vestel, dünyanın önde gelen ODM (Original Design Manufacturer/Özgün Tasarım Üreticisi) üreticilerinden biridir.

Türkiye’de TV pazarının lideri ve beyaz eşya pazarının ilk 3 oyuncusundan biri olan Vestel, global ölçekteki üretici kimliğiyle, Avrupa’da LCD TV pazarının ikinci büyük üreticisi, beyaz eşya pazarının ise ilk beş üreticisinden biridir.

Vestel’in Manisa’daki üretim üssü Vestel City Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biridir.

zorlu TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ VE BEYAZ EŞYA

Vestel

Avrupa TV, beyaz eşya ve dijital ürünler pazarının önde gelen ODM ürün sağlayıcılarından biri

Avrupa’da ilk 3 TV üreticisinden biri

Türkiye’de TV ve beyaz eşya pazarının önde gelen oyuncularından biri

Daha fazla bilgi için: www.vestelyatirimciiliskileri.com

zorlu ENERJİ

ENERJİ

Zorlu Enerji, entegre faaliyet yetkinliğiyle Türkiye enerji sektörünün önde gelen oyuncularından biridir. Yurt içi ve yurt dışında başta jeotermal ve güneş enerjisi olmak üzere özellikle yenilenebilir enerji alanında büyümesini sürdürmekte olan Zorlu Enerji, geleceğin enerji şirketi olma vizyonu doğrultusunda, akıllı enerji yönetim sistemleri, akıllı şebekeler gibi yeni teknolojilere ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi büyüyen yeni alanlara yatırım yapmaktadır.

Toplam 1.208 MW* kurulu güç

  • Türkiye: 643 MW
  • Pakistan: 56 MW
  • İsrail: 290,5 MW*
  • Rusya: 217 MW
  • Filistin: 1,5 MW*

Türkiye’deki kurulu gücün %87’si, toplam kurulu gücün %62’si yenilenebilir enerji kaynaklarına dayanmakta, Türkiye’deki elektrik üretiminin %100’ünü yenilenebilir enerjiden sağlamaktadır.

Elektrik ve buhar üretimi ve satışı, elektrik dağıtımı ve ticareti, enerji santrallerinin projelendirme aşamasını da kapsayacak şekilde “anahtar teslimi” inşası, enerji santrallerinin uzun süreli işletme, bakım ve onarımı, doğal gaz dağıtımı ve ticareti ve güneş paneli dağıtımı ve satışını kapsayan entegre hizmet sunma yetkinliği

zorlu ENERJİ

Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya illerinde elektrik dağıtımı, yaklaşık 1,89 milyon dağıtım abonesi

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Gaziantep ve Kilis illerinde doğal gaz dağıtımı, yaklaşık 759 bin abone

* Ortaklık paylarına göre

Daha fazla bilgi için: www.zorluenerji.com.tr

zorlu ENERJİ

zorlu GAYRİMENKUL

Zorlu Gayrimenkul Grubu; yenilikçi ve mükemmeliyetçi bir yaklaşımla değerli araziler üzerinde konumlanmış, kaliteli, özgün ve dünya standartlarında projeler geliştirmekte ve gayrimenkul sektörüne öncülük edecek yapılar inşa etmektedir. Teknolojiyi merkezine alan Zorlu Gayrimenkul Grubu, gerçekleştirdiği projelerde “akıllı şehir”, “akıllı bina” gibi uygulamaları ve özel çözümleri hayata geçirirken sürdürülebilirliğe de büyük önem vermektedir.

Kendi segmentlerinde hem mimari özellikleri hem de kullandıkları teknolojiler ile benzerlerinden ayrışan, akıllı, çevre dostu ve sürdürülebilirliği ön planda tutan gayrimenkul projeleri

Türkiye’nin turistik bölgelerinde ileride geliştirilebilecek değerli arazi portföyü

Zorlu Center

İki kıtanın birleştiği noktada yer alan, alışveriş merkezi, otel (Raffles İstanbul Zorlu Center), ofis, rezidans ve Performans Sanatları Merkezi’nden oluşan Türkiye’nin ilk 5 fonksiyonlu karma kullanım projesi

İstanbul’un cazibe merkezi

Zorlu Alışveriş Merkezi

Seçkin restoranlara ve dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan alışveriş merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM)

Broadway müzikalleri, festivaller, tiyatro oyunları, konserler, opera ve klasik müzik konserleri gibi pek çok farklı sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan, dünyada ilk 5’e girmeye aday performans sanatları merkezi

Levent 199

En iyi ofis mimarisi dalında ödül almış çevre dostu A+ ofis projesi

Daha fazla bilgi için: www.zorlugayrimenkul.com.tr

zorlu MADEN-METALURJİ

Zorlu Maden Grubu, nikel-kobalt madenciliği konusunda yatırım yaparak ülkemizin nikel potansiyelini ekonomimize kazandırmak amacıyla, 2007 yılından bu yana arama, üretim, ihracat, Ar-Ge ve yatırım faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup ileri teknolojileri kullanarak madenden metal formuna ve ardından katma değeri yüksek uç ürünlerin ve nadir toprak elementlerinin üretimine geçmeyi ve nikel-kobalt alanında küresel bir tedarikçi olmayı hedeflemektedir.

Gördes-Manisa’da yılda 10.000 ton nikel metali üretim kapasitesine sahip Türkiye’nin ilk ve tek nikel-kobalt işletme tesisi

Yenilikçi ve çevre dostu üretim teknolojisi

Eskişehir ve Uşak’ta bulunan ruhsatlar kapsamında planlanan nikel-kobalt rezerv geliştirme ve yatırım projeleri

Ruhsat sahalarında yaklaşık 400 bin ton Ni-metal eşleneği rezerv

Daha fazla bilgi için: www.metanikel.com.tr