Üst Yönetim

İBRAHİM SİNAN AK
Sektör Başkanı

(1971 - Ankara) Sinan Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma yaşamına Evgin Yatırım Menkul Değerler’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, ABD’deki Old Dominion University’de MBA yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, 2002-2006 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak çalışan Ak, 2006 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmıştır. 2012 yılına kadar Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ak, Ocak 2012’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Ak, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin de içinde yer aldığı Zorlu Enerji Grubu’nda Sektör Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ak aynı zamanda, Zorlu Enerji ile Wren House Infrastructure LP (WH) ortaklığıyla kurulan ve elektrikli araç şarj operatörü hizmetleri sunan Electrip Global Limited şirketinin CEO’sudur.

Sinan Ak; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye-İsrail İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı, Enerji İş Konseyi, Türkiye - Rusya İş Konseyi, Türkiye - Yunanistan, Türkiye -Amerika ve Türkiye - İngiltere İş Konseyleri’nin de üyesidir. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve E Mobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Sn. Ak, Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), Türkiye Elektrik Sanayii Birliği (TESAB), Enerji Verimliliği Derneği (ENVER), Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) ve Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (GÜNDER), Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED), Çatı Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ÇATIDER), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (INTES), Jeotermal Enerji Derneği (JED), Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Derneği (DEK), UN Global Compact, Enerji Ticaret Derneği ve TOBB Enerji Meclisi ve TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu üyelikleri ile sektörel çalışmaları yakından takip etmekte, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) çalışmalarında da aktif olarak yer almaktadır.

ALİ KINDAP

Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür

(1968 Çankırı) Sayın Ali Kındap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına Gama Endüstri’de başlamış olup daha sonra Güriş Mühendislik ve İnşaat AŞ’de enerji ve altyapı projelerinde görev almıştır. 2008 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan ve 2011-2016 yılları arasında Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kındap, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Ali Kındap, Jeotermal Enerji Derneği’nde (JED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kojenerasyon Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Sn. Kındap, aynı zamanda Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB), Biyoenerji Derneği (BİYODER), Hidrojen Teknolojileri Derneği ve Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) üyesi olarak görev yapmaktadır.

AYDIN AKAT

Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür

(1970 - Erzincan) Aydın Akat, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü Önlisans Programı’nı tamamlamış ve 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Akat iş hayatına 1990 yılında Cevahirler İnşaat’ta başlamış ve 1996-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat bünyesindeki projelerde görev almıştır. 2005 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Akat, Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2008-2011 yılları arasında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Mühendislik Müdürü olarak görev yapan Akat, Ekim 2011’den itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunmuştur. Aydın Akat 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

ELİF YENER

Mali İşler Genel Müdürü

(1980 - İstanbul) Elif Yener, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004-2010 yılları arasında Denizbank’ta proje finansmanı alanında çalıştıktan sonra ABD’de Columbia Üniversitesi’nde MBA programına katılmış ve 2011 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Zorlu Holding’e katılan Yener, 2012 yılından itibaren görevine Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmiştir. 2014 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmasının ardından sırasıyla Mali İşler Grup Müdürü ve Mali İşler Direktörü görevlerini üstlenen Elif Yener, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yener, Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA) üyesi ve UN Global Compact bünyesindeki CFO Koalisyonu tarafından yayımlanan Entegre SKA Yatırımları ve Finansman için CFO İlkeleri imzacısıdır.

FUAT CELEPCİ

Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür

(1959 - Kayseri) Fuat Celepci, 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve 2011 yılında da Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1982 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda İnşaat Mühendisi olarak adım atmıştır. Celepci, 1984 yılında BOTAŞ’ta çalışmaya başlamış ve bu kurumda 1999-2005 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Celepci, 2012 yılında BOTAŞ Genel Müdür Müşavirliği’nden emekli olmuştur. 2012 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Celepci, 2012-2016 yılları arasında Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ ve Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Celepci 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Grubu Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Fuat Celepci, Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği’nde (GAZBİR) Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

İNANÇ SALMAN

Ticaret Genel Müdürü

(1981 - İstanbul) İnanç Salman, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2004 yılında Zorlu Grubu’na katılan Salman, 2004-2007 yılları arasında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Departmanı’nda görev almıştır. 2007 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmasının ardından sırasıyla; Proje Mühendisi, Organizasyon Geliştirme Yöneticisi ve Organizasyon Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Salman 2013-2017 yılları arasında Enerji, Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2017 yılından itibaren Ticaret Direktörü görevini üstlenen İnanç Salman 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Ticaret Genel Müdürü olarak atanmıştır. Salman, Sales Network ve Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği (TÜMAKÜDER) üyesidir.

ERSEN ÖZYILMAZ

Satınalma ve Lojistik Direktörü

1975 yılında İstanbul’da doğan Ersen Özyılmaz, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Elektronik Kontrol Sistemleri Bölümü'nden 1997 yılında mezun olmuştur. Kariyerine Gönpa AŞ'de Teknik Satınalma biriminde Satınalma Sorumlusu olarak başlayan Özyılmaz, 2000 yılında Zorlu Enerji Grubu'na katılmıştır. Zorlu Enerji Grubu bünyesinde Satınalma Uzmanı, Satınalma Yöneticisi ve Satınalma Müdürü olarak 20 yılı aşkın süre görev yapmıştır. Özyılmaz, son olarak Satınalma ve Lojistik Direktörü Vekilliği görevini üstlenerek, Zorlu Enerji'nin satın alma ve lojistik operasyonlarına katkılarda bulunmuştur. Ersen Özyılmaz 1 Eylül 2020 itibarıyla Zorlu Enerji Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak atanmıştır.

EVREN EVCİT

Zorlu Solar ve Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü

(1978 - İstanbul) İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Evren Evcit, sonraki yıllarda Anel Enerji’de sırasıyla Chief Operating Officer ve CEO olarak görev almıştır. 2014 yılında göreve başladığı First Solar’da üç yıl boyunca Türkiye Yönetim Direktörü olarak çalışmıştır. Mayıs 2017’den bu yana Zorlu Enerji’de Zorlu Solar Direktörü olarak görevine devam eden Evcit, bu görevinin yanı sıra 1 Ağustos 2018 itibarıyla Satınalma ve Lojistik Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir. Evcit, 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Zorlu Solar ve Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü olarak görev yapmaktadır. Evren Evcit, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye - Pakistan İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı’dır. Aynı zamanda DEİK Türkiye – Filistin ve Türkiye - Endonezya İş Konseylerinin de üyesidir. Evren Evcit, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nde (GENSED) Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

FULYA BIÇAK MUŞTU

Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü

(1974-İzmir) Fulya Bıçak Muştu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Muştu, Bimsa, Danonesa, British American Tobacco, Çelebi Holding, Evyap Holding, Balparmak ve HD Holding’te Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu üst düzey yönetici olarak görev almıştır. 21 yıllık yönetim tecrübesine sahip olan Muştu, son 18 yıldır çalıştığı şirketlerde BT’den sorumlu üst düzey yönetici ve farklı şirketlerde İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. BT Yönetimine ek olarak farklı şirketlerde Strateji Yönetimi, Kurumsal Süreç Yönetimi, PMO Yönetimi gibi yönetim disiplininin farklı fonksiyonlarının yapılandırılmasında da görev almıştır.

2020’den itibaren Zorlu Enerji Grubu’nda Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Muştu, profesyonel yöneticilik görevinin yanı sıra, Kalder EFQM Ödül Değerlendiriciliği, ITSMF Türkiye YK Üyeliği ve IDC Danışma Kurulu üyeliği gibi farklı gönüllülük çalışmalarında ve ihtiyaç duyan bazı gençlerimize yönelik sosyal sorumluluk çalışmalarında yer almaktadır.

FUNDA KÜÇÜKOSMANOĞLU

Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

(1971 - İstanbul) Funda Küçükosmanoğlu Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, sırasıyla Yeditepe Üniversitesi İngilizce MBA programını tamamlamış ve ikinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nü başarı ile bitirmiştir. Çalışma hayatına 1997 yılında Turkcell İletişim AŞ’de başlayan Küçükosmanoğlu, Turkcell ve grup şirketlerinde müşteri ilişkileri yönetimi alanında farklı görevler üstenmiştir. Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Departmanı’nda farklı iletişim alanlarında edindiği yöneticilik deneyiminin ardından 2019 yılında Nestlé Waters Türkiye’ye katılan Küçükosmanoğlu Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. Zorlu Enerji bünyesine Ocak 2021’de Kurumsal İletişim Grup Müdürü olarak katılan Küçükosmanoğlu, Temmuz 2022 itibarı ile Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak atanmıştır. Funda Küçükosmanoğlu Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), Türkiye Kurumsal Sorumluluk Derneği (TKSD), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) üyesidir.

SERPİL KÖŞKER

İnsan Kaynakları Direktörü

(1975 - Ankara) Serpil Köşker 1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlamıştır. Aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmasının ardından, 2000 yılında Brisa Bridgestone Sabanci Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak profesyonel iş hayatına başlamıştır. Ardından Toyota Tsusho’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak tüm insan kaynakları süreçleri ve sistemlerinin kurulması, küresel yapı ile entegrasyonundan sorumlu olarak çalışmış, 2014 yılında Hayat Kimya bünyesine katılarak Kocaeli ve Mersin Fabrikalar İnsan Kaynakları Müdürü rolüyle kurumsal dönüşüm ve İK süreçlerinin yapılandırılması konularında görev almıştır. 2017 yılında katıldığı Pirelli Türkiye’de insan kaynakları süreç ve projelerine liderlik etmesinin ardından, 2020 yılında BSH grubuna katılarak İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenmiştir. 2021 yılı Ekim ayında Zorlu Enerji’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlayan Köşker, aktif olarak koçluk ve mentorluk da yapmaktadır. Ayrıca Peryön ve Sales Network üyesidir.

BAŞAK DALGA

Yatırımcı İlişkileri Müdürü

(1983 - Tobruk) Başak Dalga, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına, yüksek lisansını İtalya’da tamamladıktan sonra, 2006 yılında Global Yatırım Araştırma Departmanı’nda hisse senedi analisti olarak başlamıştır. Dalga, 2007-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de hisse senedi analisti olarak çalışmış, 2008 yılında Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Finansman Kıdemli Uzmanı olarak Zorlu Enerji’ye katılmıştır. 2012 yılından bu yana Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapmakta olan Başak Dalga, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı’na sahiptir.