01.
Doğal Gaz Dağıtım

Kurumsal Sorumluluk

ZORLU ENERJİ DOĞAL GAZ DAĞITIM GÖNÜLLÜLERİ 63.000 ÖĞRENCİYE ULAŞTI - ENERJİMİZ ÇOCUKLAR İÇİN

Geçen yıl pazarlama ve tanıtım çalışmalarımıza paralel olarak gerçekleştirdiğimiz ve "Enerjimiz Çocuklar İçin" projesi kapsamında doğal gazın evlerine ve şehirlerine sunacağı katkıları anlatmak amacıyla Trakya ve Gaziantep'teki ilköğretim okullarında başlattığımız çocuklara yönelik sunumlar, bu yıl büyük bir gönüllülük projesine dönüştü. Arkadaşlarımız iki yıl içinde Gaziantep'te 41 okulda 25.400, Trakya'da 96 okulda 37.600 öğrenciye ulaştılar.

Çalışma arkadaşlarımızın, çocuklara doğal gazı tanıtmak; doğal gazın sağlıklarına, çevreye, bütçelerine ve günlük konforlarına sağladığı katkılar konusunda bilgi vermek amacıyla ilköğretim okullarında başlattıkları sunumlar büyük bir sorumluluk projesine dönüştü. 

Projeye geçen yıl Nisan ayında başlanmıştı. Sunumların içeriği ve görsel rehberi pedagoglar tarafından özel olarak hazırlandı. Çalışmayı gerçekleştirecek arkadaşlarımıza sunumlarla ilgili brief verildi ve pedagoglar eşliğinde örnek uygulamalar yapıldı.

Bir ders saatini kapsayan sunumlar sırasında çocuklardan hem çok ilginç sorular geldi hem de güzel fikirler paylaştılar. Arkadaşlarımız eğitimlerin sonunda çocuklara, evlerini ideal sıcaklık olan 20-24 derecede tutarak yakıttan tasarruf edebilmeleri için buzdolaplarına yapıştırılmak üzere dereceli magnetler hediye ettiler. Çocuklar sunumları dikkatle dinleyip, öğrendiklerini daha sonra ailelerine ve tanıdıklarına da anlatmak üzere doğal gazın tanıtımı konusunda doğal elçilik yapma sözü verdiler.

Geçen yıl Gaziantep, Nizip ve Çerkezköy'de başlatılan sunumlar, bu yıl yine Çerkezköy, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Lüleburgaz'da sürdürülerek iki yılda toplam 137 okulda 62.936 öğrenciye ulaşıldı. Projede yer alan arkadaşlarımız, yürüttükleri bu özverili çalışmalar için 7 ve 14 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Çalışan Paylaşım Toplantıları'nda teşekkür plaketlerini aldılar.

"Enerjimiz Çocuklar İçin" adlı projenin, yeni arkadaşlarımızın da katılımlarıyla önümüzdeki dönemlerde de devam ettirilmesi planlanıyor.