01.
İşletme Bakım ve Onarım

BAKIM

Komple Santral Bakımı

Doğal gaz kombine çevrim ve kojenerasyon santralleri, hidroelektrik santralleri, rüzgar santralleri ve jeotermal santrallerine yüksek emre amade, performans ve verimlilik sağlama garantileriyle birlikte koruyucu bakım, periyodik bakım, büyük bakım ve arıza bakım hizmetleri verilmektedir.

Santral ve Türbin Revizyonu

Komple santral ve türbin revizyon hizmetlerini başarıyla gerçekleştiren Zorlu Enerji İşletme Bakım ve Onarım Faaliyetleri (O&M), gaz türbini ve buhar türbinlerinde saha ve depo seviyesi major overhaul, modül değişimi, sıcak kısım kontrolleri, kompresör kanat onarımı gibi büyük bakım ve revizyonları, tecrübeli bakım ekibiyle yıllardır başarıyla uygulamaktadır. Ortak girişim şirketimiz olan “Turkbine” fabrika seviyesine (Level 4) tamir hizmeti vermektedir. Sektörün önde gelen üretici firmaları ve bakım merkezleriyle işbirliği içinde, ihtiyaç duyulabilecek her türlü işlem en kısa sürede, optimum maliyetle, son teknoloji metotları kullanılarak gerçekleştirilir ve yapılan işlemler bakım sonrası garantiyle de güvence altına alınır.

Gaz Türbini Modüllerinin Değişimi

HPT (Yüksek Basınç Türbini) LPC (Alçak Basınç Kompresörü), HPC (Yüksek Basınç Kompresörü), LPT (Alçak Basınç Türbini) modülleri, yanma odası değişimi ve onarım hizmetleri başarıyla gerçekleştirilmektedir..

Kompresör Sabit ve Hareketli Kanat

Gaz türbinlerinin kompresör modüllerindeki rotor ve statorda bulunan kanatçıkların üzerindeki hasarlar profesyonel ekiplerce son teknoloji ekipmanlar kullanılarak tespit edilmekte ve gerekli tüm onarım işlemleri en kısa sürede gerçekleştirilerek ünite tam fonksiyonel olarak teslim edilmektedir.

Borescope Kontrolü

Ekipmanlar herhangi bir söküm yapılmadan ileri teknoloji borescope cihazlarıyla görüntülenmekte ve alanında uzman bir ekip tarafından limitlere göre değerlendirilerek hem kontrol altında tutulmakta hem de bakım ihtiyacına karar verilmektedir.

Buhar Türbini ve HRSG Bakım-Onarım-Revizyon

Kombine çevrim, kojenerasyon ve jeotermal santrallerinin, buhar türbini ve HRSG gibi temel ekipmanlarına da bakım hizmeti sağlanmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda alanında uzman ekip tarafından ekipmanlar detaylı bir şekilde sökülüp temizlenmekte ve gereken onarımlar yapıldıktan sonra toplanarak servise hazır hale getirilmektedir.

Hidroelektrik Santral Bakım-Onarım-Revizyon

Hidroelektrik santrallerinin tüm bakım, onarım ve revizyonları, alanında uzman ekibimiz tarafından özenle gerçekleştirilmektedir.

Gaz Motoru-Gaz Kompresörü Bakım-Onarım-Revizyon

Tecrübeli bakım ekibi tarafından gaz kompresörü ve gaz motoru gibi çeşitli tesis ekipmanları için bakım, onarım ve revizyon hizmetleri verilmektedir.