01.
Doğal Gaz Tedarik

Doğal Gaz Tedarik

kurumsal

Doğal Gaz Tedarik

Zorlu Enerji,

2000 yılında, doğal gaz dağıtım projeleri, petrol ve petrokimya ürünleri üretim tesisleri ile petrol ve doğal gaz arama, üretim ve alım-satım faaliyetlerinde bulunmak amacıyla Zorlu Petrogas Şirketini kurdu.

2009 Yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Zorlu Petrogas adına Doğal Gaz Toptan Satış Lisans’ı alarak 2010 yılında doğal gaz ticareti de yapmaya başladı.

Zorlu Enerji, Zorlu Petrogas şirketinin 2010 yılının Mayıs ayında satışının yapılarak devredilmesi üzerine, doğal gaz satış faaliyetlerini Zorlu Doğal Gaz İthalat, İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş. aracılığı ile yürütmeye başladı.

2010 yılında, doğal gaz ticaret sektöründeki büyümesine devam ederek, Zorlu Doğal Gaz Tedarik Ticaret A.Ş. ünvanlı ikinci bir şirket daha kurarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan İthalat (Spot LNG) Lisansı’nı aldı.

Zorlu Doğal Gaz Tedarik Ticaret A.Ş. olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan alınmış olan İthalat (Spot LNG) Lisansı ile birlikte; lisans sahibi toptan satış ve dağıtım şirketleri ile serbest tüketicilere doğrudan doğal gazın tedarik edilmesi, ihraç edilmesi veya ihracatçı şirketlere toptan tedarik edilmesi hizmetlerini sunmaktadır.