Üst Yönetim

İbrahim Sinan Ak - Sektör Başkanı

İBRAHİM SİNAN AK

Sektör Başkanı

(1971-Ankara) İbrahim Sinan Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma yaşamına Evgin Yatırım Menkul Değerler’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, ABD’deki Old Dominion University’de MBA yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, 2002-2006 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarak çalışan Ak, 2006 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmıştır. 2012 yılına kadar Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Sinan Ak, Ocak 2012’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Sinan Ak, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin de içinde yer aldığı Zorlu Enerji Grubu’nda Sektör Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Fuat Celepci - Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür

FUAT CELEPCİ

Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür

(1959-Kayseri) Fuat Celepci, 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve 2011 yılında da Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1982 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda İnşaat Mühendisi olarak adım atmıştır. Celepci, 1984 yılında BOTAŞ’ta çalışmaya başlamış ve bu kurumda 1999-2005 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Celepci, 2012 yılında BOTAŞ Genel Müdür Müşavirliği’nden emekli olmuştur. 2012-2017 yılları arasında Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ ve Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Fuat Celepci, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Grubu Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Aydın Akat - Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür

AYDIN AKAT

Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür

(1970-Erzincan) Aydın Akat, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü Önlisans Programı’nı tamamlamış ve 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Akat, iş hayatına 1990 yılında Cevahirler İnşaat’ta başlamış ve 1996-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat bünyesindeki projelerde görev almıştır. 2005 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Akat, Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2008-2011 yılları arasında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Mühendislik Müdürü olarak görev yapan Aydın Akat, Ekim 2012’den itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almış olup, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür olarak atanmıştır.

Ali Kındap - Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür

ALİ KINDAP

Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür

(1968-Çankırı) Ali Kındap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına GAMA Şirketler Grubu’nda başlayan Kındap, Meteksan AŞ ve Güriş Mühendislik İnşaat ve Mühendislik AŞ’de görev yapmıştır. 2008 yılında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak Zorlu Enerji Grubu’na katılan Kındap, 2011 yılından itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olup, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak atanmıştır. Ali Kındap, ayrıca Ekim 2018’den Ocak 2020’ye kadar Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER)'in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Elif Yener - Mali İşler Direktörü

ELİF YENER

Mali İşler Genel Müdürü

(1980-İstanbul) Elif Yener, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004-2009 yılları arasında Denizbank’ta proje finansmanı alanında çalıştıktan sonra ABD’de Columbia Üniversitesi’nde MBA programına katılmış ve 2011 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Zorlu Holding’e katılan Yener, 2012 yılından itibaren görevine Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmiştir. Sırasıyla Zorlu Enerji Mali İşler Grup Müdürü ve Zorlu Enerji Mali İşler Direktörü görevlerini üstlenen Elif Yener, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

İnanç Salman - Ticaret Direktörü

İNANÇ SALMAN

Direktör, Ticaret ve Akıllı Sistemler

(1981-İstanbul) İnanç Salman, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Halihazırda İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimine devam etmektedir. 2004 yılında Zorlu Grubu’na katılan İnanç Salman, 2004-2007 yılları arasında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Departmanı’nda görev almıştır. 2007 yılında Zorlu Enerji’ye katılmasının ardından sırasıyla; Proje Mühendisi, Organizasyon Geliştirme Yöneticisi ve Organizasyon Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Ekim 2013’ten itibaren Elektrik Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Salman, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Ticaret ve Akıllı Sistemler Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Servet Bahadır - Kamu İlişkileri Direktörü

SERVET BAHADIR

Kamu İlişkileri Direktörü

(1958-Nevşehir) Servet Bahadır, Kiel Üniversitesi Elektrik Bölümü’nden 1982 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından çalışma hayatına 1983 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda Elektrik Mühendisi olarak başlamıştır. Kariyerine TEAŞ ve TETAŞ’ta çeşitli görevlerde devam etmiştir. 2008 yılında Zorlu Grubu’na katılan Bahadır, 2008-2013 yılları arasında Elektrik Satış Müdürü olarak göre yapmıştır. Servet Bahadır, Ekim 2013 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Grubu Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Evren Evcit - Zorlu Solar ve Satınalma & Lojistik Direktörü

EVREN EVCİT

Zorlu Solar ve Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü

(1978-İstanbul) İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Evren Evcit, sonraki yıllarda Anel Enerji’de sırasıyla Chief Operating Officer ve CEO olarak görev almıştır. 2014 yılında göreve başladığı First Solar’da üç yıl boyunca Türkiye Yönetim Direktörü olarak çalışmıştır. Mayıs 2017’den bu yana Zorlu Enerji’de Zorlu Solar Direktörü olarak görevine devam eden Evcit, bu görevinin yanı sıra 1 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Yurt Dışı Yatırımlar Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir.

Nihat Türksever - Yatırımlar, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

NİHAT TÜRKSEVER

Yatırımlar, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

(1975-Bulgaristan) Nihat Türksever, Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997-2008 yılları arasında Enka İnşaat’ta çeşitli pozisyonlarda çalışmış, en son Business Manager/Proje Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Zorlu Enerji İsrail projeleri dahilinde Teknik Ofis Müdürü olarak Zorlu Enerji Grubu’na katılan Türksever, Kızıldere II JES Projesi’nde Yatırımlar Departmanı Projeler Müdürü, projenin tamamlanmasından ardından Proje Sözleşme Yönetimi Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Şubat 2016’dan itibaren Satınalma ve Lojistik Müdürü olarak çalışan Nihat Türksever, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Yatırımlar, Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Yusuf Ünlü - Jeotermal Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

YUSUF ÜNLÜ

Jeotermal Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

(1980-İstanbul) Yusuf Ünlü, 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2003 yılında ASP Otomasyon’da Kontrol Mühendisi olarak başlamıştır. 2008 yılında Zorlu Grubu’na katılarak Zorlu Endüstriyel Enstrümantasyon ve Kontrol Departmanı’nda Mühendis olarak çalışmaya başlamıştır. 2013 yılında Enstrümantasyon ve Kontrol Müdürü olan Ünlü, daha sonra Alaşehir ve Kızıldere III JES Projelerinden Sorumlu Müdür görevini üstlenmiştir. Son olarak Jeotermal Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili görevinde bulunan Yusuf Ünlü, 1 Mart 2018 tarihinden itibaren Jeotermal Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Recep Arslantay - Doğal Gaz Grubu Genel Müdür Yardımcısı

RECEP ARSLANTAY

Doğal Gaz Grubu Genel Müdür Yardımcısı

(1955-Adana) Recep Arslantay, 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1984-2005 yılları arasında BOTAŞ’ta çalışan Arslantay, görev süresinin son beş yılında Doğal Gaz İşletmeler Direktörü olarak görev yapmıştır. 2005-2008 yılları arasında İzmir Doğal Gaz Dağıtım AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı, 2008-2010 yılları arasında Energaz Gaz Elektrik Su Dağıtım AŞ’de Müdür ve 2010-2012 yılları arasında Medgaz AŞ’de Müdür olarak çalışmıştır. Zorlu Enerji Grubu’na 2012 yılında katılan Recep Arslantay, Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım AŞ ve Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ doğal gaz dağıtım şirketleri ile Zorlu Doğal Gaz İthalat İhracat ve Toptan Ticaret AŞ ve Zorlu Doğal Gaz Tedarik Ticaret AŞ doğal gaz ticaret şirketlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

ERDİNÇ ÇETİN

Finansman Genel Müdür Yardımcısı

(1981-Mersin) Erdinç Çetin, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2006 yılında BSH’da Mühendis olarak başlamıştır. 2007 yılında Zorlu Enerji’ye katılan Çetin sırasıyla; Finansman Uzmanı, Proje Finansman Kıdemli Yöneticisi ve Proje Finansman Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2014-2016 yılları arasında Zorlu Holding bünyesinde Yapılandırılmış Finansman Müdürü olarak görev yapan Çetin, daha sonra görevine Zorlu Enerji’de Finansman Müdürü olarak devam etmiştir. 2017 yılından itibaren Finansman Grup Müdürü görevini üstlenen Erdinç Çetin, 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla Finansman Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

ÖZDEMİR MANAVCI

Muhasebe Genel Müdür Yardımcısı

(1963-İzmir) Özdemir Manavcı, 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1982 yılında başlayan Manavcı, Raks AŞ’de Muhasebe Müdür Yardımcısı ve Muhasebe Grup Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 2000 yılında Zorlu Grubu’na katılan Manavcı, 2000-2007 yılları arasında Vestel Komünikasyon ve Vestel Dijital Üretim AŞ’de, 2007-2018 yılları arasında ise Zorlu Holding AŞ’de Muhasebe Müdürü olarak görev almıştır. 2018 yılı itibarıyla Zorlu Enerji Muhasebe Grup Müdürü görevini üstlenen Özdemir Manavcı, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Muhasebe Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

SEHER DENİZ BİLGİN

İnsan Kaynakları Direktörü

(1974-Ankara) Seher Deniz Bilgin, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1997 yılında Delphi Packard Elektrik Sistemleri şirketinde başlayan Bilgin, 1999-2003 yılları arasında Oyak Renault Otomobil Fabrikası AŞ’de Finans Direktörlüğü’nde İç Denetim, Bütçe-Raporlama ve Konsolidasyon Uzmanı görevlerini üstlenmiştir. Bilgin aynı şirketin İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nde 2017 yılına kadar sırasıyla; İşe Alım-Kariyer, Uluslararası Transferler, HR Business Partner ve Endüstriyel ve Sosyal İlişkiler Bölümleri’nde çalıştıktan sonra görevine Eğitim Müdürü olarak devam etmiştir. 2017 yılında Zorlu Enerji’ye İnsan Kaynakları Müdürü olarak katılan Seher Deniz Bilgin, 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla İnsan Kaynakları Direktörü olarak atanmıştır.

AYHAN AKIN

EPC, GES, RES ve Termik Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

(1979- Ankara) Ayhan Akın, 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede Makine Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2004 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Sayın Akın, 2004 – 2005 yılları arasında Kayseri OSB Kombine Çevrim Santrali’nin yapımında Makine Mühendisi olarak görev almıştır. Daha sonra sırasıyla; Birlik Mensucat Kojenerasyon Enerji Santrali, Tereshkovo ve Kojukovo Bölgesel Isıtma ve Kombine Çevrim Enerji Santralleri projelerinde Makine Grup Şefi, Kızıldere II JES Projesi’nde Yapım Müdürü ve Alaşehir I JES Projesi’nde Proje Müdürü görevlerini üstlenmiştir. 3 yıl kadar Çalık Enerji’de görev yaptıktan sonra Mart 2017’de tekrar Zorlu Enerji Grubu’na katılmıştır. 2018 yılından bu yana, EPC, GES, RES, Termik Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekâleten yürütmekte olan, Ayhan Akın 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Genel Müdür Yardımcılığı görevine asaleten atanmıştır.