Üst Yönetim

İBRAHİM SİNAN AK

Sektör Başkanı

(1971 - Ankara) Sinan Ak, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma yaşamına Evgin Yatırım Menkul Değerler’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ardından, ABD’deki Old Dominion University’de MBA yapmıştır. 2000-2002 yılları arasında Vestel Komünikasyon’da Finans Şefi, 2002-2006 yılları arasında ise Vestel Beyaz Eşya’da Finans Müdürü olarakçalışan Ak, 2006 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmıştır. 2012 yılına kadar Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Ak, Ocak 2012’de Genel Müdür olarak atanmıştır. Ak, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin de içinde yer aldığı Zorlu Enerji Grubu’nda Sektör Başkanı olarak görev yapmaktadır. Sinan Ak, DEİK Türkiye-İsrail İş Konseyi Başkanlığı, ELDER Yönetim Kurulu Üyeliği ve Elektrik Üreticileri Derneği Danışma Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Fuat Celepci - Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür

FUAT CELEPCİ

Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür

(1959 - Kayseri) Fuat Celepci, 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve 2011 yılında da Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1982 yılında Türkiye Elektrik Kurumu’nda İnşaat Mühendisi olarak adım atmıştır. Celepci, 1984 yılında BOTAŞ’ta çalışmaya başlamış ve bu kurumda 1999-2005 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Celepci, 2012 yılında BOTAŞ Genel Müdür Müşavirliği’nden emekli olmuştur. 2012 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Celepci, 2012-2016 yılları arasında Zorlu Enerji Grubu şirketlerinden Gazdaş Gaziantep Doğal Gaz Dağıtım AŞ ve Trakya Bölgesi Doğal Gaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Celepci 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Zorlu Enerji Grubu Elektrik ve Gaz Dağıtım Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Fuat Celepci, Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği’nde (GAZBİR) Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

 

Aydın Akat - Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür

AYDIN AKAT

Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür

(1970 - Erzincan) Aydın Akat, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü Önlisans Programı’nı tamamlamış ve 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Akat iş hayatına 1990 yılında Cevahirler İnşaat’ta başlamış ve 1996-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat bünyesindeki projelerde görev almıştır. 2005 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Akat, Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2008-2011 yılları arasında Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ’de Mühendislik Müdürü olarak görev yapan Akat, Ekim 2011’den itibaren Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ’de Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunmuştur. Aydın Akat 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Endüstriyel Proje ve Uygulamalardan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

 

 

Ali Kındap - Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür

ALİ KINDAP

Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür

(1968 - Çankırı) Ali Kındap, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına GAMA Şirketler Grubu’nda başlayan Kındap, daha sonra Güriş Mühendislik ve İnşaat AŞ’de enerji ve altyapı projelerinde görev yapmıştır. 2008 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan ve 2011- 2016 yılları arasında Termik Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Kındap, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Yatırımlar, İşletme ve Bakımdan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Ali Kındap, Jeotermal Enerji Derneği’nde (JED) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Kojenerasyon Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

ELİF YENER

Mali İşler Genel Müdürü

(1980 - İstanbul) Elif Yener, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2004-2010 yılları arasında Denizbank’ta proje finansmanı alanında çalıştıktan sonra ABD’de Columbia Üniversitesi’nde MBA programına katılmış ve 2011 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Zorlu Holding’e katılan Yener, 2012 yılından itibaren görevine Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmiştir. 2014 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmasının ardından sırasıyla Mali İşler Grup Müdürü ve Mali İşler Direktörü görevlerini üstlenen Elif Yener, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren Mali İşler Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

İNANÇ SALMAN

Ticaret Genel Müdürü

(1981 - İstanbul) İnanç Salman, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2004 yılında Zorlu Grubu’na katılan Salman, 2004-2007 yılları arasında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Departmanı’nda görev almıştır. 2007 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılmasının ardından sırasıyla; Proje Mühendisi, Organizasyon Geliştirme Yöneticisi ve Organizasyon Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Salman 2013-2017 yılları arasında Enerji, Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2017 yılından itibaren Ticaret Direktörü görevini üstlenen İnanç Salman 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Ticaret Genel Müdürü olarak atanmıştır.

 

SERPİL KÖŞKER

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

(1975 - Ankara) Serpil Köşker 1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlamıştır. Aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmasının ardından, 2000 yılında Brisa Bridgestone Sabanci Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak profesyonel iş hayatına başlamıştır. Ardından Toyota Tsusho’da İnsan Kaynakları Müdürü olarak tüm insan kaynakları süreçleri ve sistemlerinin kurulması, küresel yapı ile entegrasyonundan sorumlu olarak çalışmış, 2014 yılında Hayat Kimya bünyesine katılarak Kocaeli ve Mersin Fabrikalar İnsan Kaynakları Müdürü rolüyle kurumsal dönüşüm ve İK süreçlerinin yapılandırılması konularında görev almıştır. 2017 yılında katıldığı Pirelli Türkiye’de insan kaynakları süreç ve projelerine liderlik etmesinin ardından, 2020 yılında BSH grubuna katılarak İnsan Kaynakları Direktörü görevini üstlenmiştir. 2021 yılı Ekim ayında Zorlu Enerji bünyesine İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Köşker, aktif olarak koçluk ve mentorluk da yapmaktadır. 

EVREN EVCİT

Zorlu Solar ve Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü

(1978 - İstanbul) İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Evren Evcit, sonraki yıllarda Anel Enerji’de sırasıyla Chief Operating Officer ve CEO olarak görev almıştır. 2014 yılında göreve başladığı First Solar’da üç yıl boyunca Türkiye Yönetim Direktörü olarak çalışmıştır. Mayıs 2017’den bu yana Zorlu Enerji’de Zorlu Solar Direktörü olarak görevine devam eden Evcit, bu görevinin yanı sıra 1 Ağustos 2018 itibarıyla Satınalma ve Lojistik Direktörlüğü görevini de üstlenmiştir. Evcit, 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Zorlu Solar ve Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü olarak görev yapmaktadır. Evren Evcit, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nde (GENSED) Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır.

ERSEN ÖZYILMAZ

Satınalma ve Lojistik Direktörü

(1975 - İstanbul) Ersen Özyılmaz, 1997 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Elektronik Kontrol Sistemleri Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına, 1997-1999 yılları arasında Gönpa AŞ’de Teknik Satınalma biriminde Satınalma Sorumlusu olarak başlamıştır. 2000 yılında Zorlu Enerji Grubu’na katılan Özyılmaz sırasıyla; Satınalma Uzmanı, Satınalma Yöneticisi ve Satınalma Müdürü görevlerini üstlenmiştir. Son olarak Satınalma ve Lojistik Direktörü Vekili görevinde bulunan Özyılmaz, 1 Eylül 2020 itibarıyla Zorlu Enerji Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak atanmıştır.

 

KAAN GENÇEL

İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Müdürü

(1980 - Rize) Kaan Gençel, 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2005-2006 yılları arasında Enka Enerji’de İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Mühendisliği alanında başlamıştır. 2006-2008 yılları arasında Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası Kaynak ve Çevre Yönetimi alanında MBA Programı’na katılmıştır. Enercon Servis’te 2008-2009 yılları arasında İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Mühendisliği ve Petkim’de 2010-2013 yılları arasında İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Şef Mühendisi olarak görev yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında Tüpraş’ta İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Şef Mühendisi olarak çalışmış sonrasında Pegasus Havayolları’nda İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Müdürü olarak görev almıştır. Zorlu Enerji Grubu’na 2018 yılında İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Müdürü olarak katılan Gençel, aynı zamanda Zorlu Holding Çevre ve Çalışma Grubu Liderliği görevini de yürütmektedir.

 

BAŞAK DALGA

Yatırımcı İlişkileri Müdürü

(1983 - Tobruk) Başak Dalga, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına, yüksek lisansını İtalya’da tamamladıktan sonra, 2006 yılında Global Yatırım Araştırma Departmanı’nda hisse senedi analisti olarak başlamıştır. Dalga, 2007-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de hisse senedi analisti olarak çalışmış, 2008 yılında Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal Finansman Kıdemli Uzmanı olarak Zorlu Enerji’ye katılmıştır. 2012 yılından bu yana Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapmakta olan Başak Dalga, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansı’na sahiptir.

FUNDA KÜÇÜKOSMANOĞLU

Kurumsal İletişim Grup Müdürü

(1971 - İstanbul) Funda Küçükosmanoğlu Uludağ Üniversitesi Fizik  Bölümü’nden mezun olduktan sonra, sırasıyla Yeditepe Üniversitesi İngilizce MBA programını tamamlamış ve ikinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nü başarı ile bitirmiştir. Çalışma hayatına 1997 yılında Turkcell İletişim AŞ’de başlayan Küçükosmanoğlu, Turkcell ve grup şirketlerinde müşteri ilişkileri yönetimi alanında farklı görevler üstenmiştir. Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Departmanı’nda farklı iletişim alanlarında edindiği yöneticilik deneyiminin ardından 2019 yılında Nestlé Waters Türkiye’ye katılan Küçükosmanoğlu Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapmış ve Ocak 2021 itibarı ile Zorlu Enerji bünyesine katılarak Kurumsal İletişim Grup Müdürü görevini üstlenmiştir.

 

FULYA BIÇAK MUŞTU

Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü

İzmir Bornova Anadolu Lisesi, ODTÜ Endüstri Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi MBA mezunu olan Muştu, iş hayatına Aselsan’da başladı. Bimsa, Danonesa, British American Tobacco, Çelebi Holding, Evyap Holding, Balparmak ve HD Holding’te Bilgi Teknolojilerinden üst düzeyde sorumlu yönetici olarak görev aldı. 20 yıllık yönetim tecrübesine sahip olan Muştu, son 17 yıldır çalıştığı şirketlerde BT’den sorumlu üst düzey yönetici ve farklı şirketlerde İcra Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi. Profesyonel çalışmaları sonucunda 2013 yılında USA, IDG – Global CIO100; 2012, 2014 ve 2017 yıllarında Dünya Gazetesi CIO Ödülü, 2016 yılında IDC CIO Ödülü, 2018 IDC WIT “Best Business Leader #1”, “Best Transformation Leader #2” ödüllerini aldı. 2021 Fortune “Geleceği Şekillendiren Teknoloji Liderleri” listesinde yer alan Muştu, Kalder EFQM Ödül Değerlendiriciliği ve ITSMF Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Ekim, 2020’den itibaren Zorlu Enerji Grubu’nda BT yönetiminden sorumlu direktör olarak görev yapmaktadır.