01.
İşletme Bakım ve Onarım

DİĞER HİZMETLER

Kontrol Sistemleri Bakımı ve Yazılım Geliştirme

Zorlu Enerji İşletme Bakım ve Onarım Faaliyetleri (O&M) Kontrol Grubu’nun geliştirdiği Uzaktan İzleme Sistemleri (Remote Monitoring) ve Health Monitoring Sistemleriyle, santrallerden gelen veriler eşzamanlı olarak analiz edilerek ortaya çıkabilecek muhtemel arızalar önlenir ve santraller hakkında anlık durum bilgileri elde edilir. Ayrıca, kanunen zorunlu hale gelen Primer Frekans Kontrol Sistemi geliştirilmesi, kurulumu, testi ve devreye alma hizmetleri uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Santral Devreye Alma (Comissioning)

Rüzgar santralleri, doğal gaz çevrim santralleri ve hidroelektrik santrallerinin devreye alma hizmetleri başarıyla yürütülmektedir.

Performans ve Verim Artırma Çalışmaları

Hizmet verilen tüm santrallerde daha verimli enerji üretimi için enerji alanındaki teknolojik gelişmelere paralel olarak çeşitli iyileştirmeler yapılır. Türbin giriş havası soğutma ve ısıtma (Evoperatif Cooling ve Anti-Icing) sistemleriyle ilgili özel çözümler ve kurulumlar yine bu kapsamda yürütülmektedir.

Yedek Parça-Modül-Türbin Temini

İşletme ve bakım hizmetleri verilen santrallerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek çok geniş kapsamlı bir lojistik envantere sahip olan Zorlu Enerji İşletme Bakım ve Onarım Faaliyetleri (O&M)'in, yedek parça havuzunun yanında, envanterinde yedek komple türbinler (LM2500+ ve LM6000) ve yedek modüller de bulunmaktadır. Büyük bakım ve arıza hallerinde uzun süreli üretim kaybı yaşanmaması için yedek türbin ve modüller müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.